Lyžiarske stredisko Štrbské Pleso

parksnowLyžiarske stredisko Štrbské Pleso /1 376  1 816 m n. m./ sa radí medzi najznámejšie slovenské lyžiarske strediská. Základná stanica sa nachádza v nadmorskej výške 1 376 m n. m. a najvyššie položený bod 1 900 m n. m. K dispozícii je viac ako 25,36 km pravidelne upravovaných lyžiarskych tratí.
www.parksnow.sk/tatry

 

Lyžiarske stredisko Donovaly

parksnow donovalyK dispozícii je viac ako 11 km pravidelne upravovaných lyžiarskych tratí, zo 17 zjazdoviek viac ako 7 km zasnežovaných umelým snehom. Určite nevynecháte príležitosť na vzrušujúce nočné lyžovačky alebo pohľad na zasnežené pohoria z vtáčej perspektívy počas paraglidingu. Ak milujete snowboard a adrenalín, vyjdú vám v ústrety špičkové terény lákajúce na freeriding, jumpovanie, s množstvom railov a prekážok.
www.parksnow.sk/donovaly

Lyžiarske stredisko Ski Park Ružomberok

ruzomberokDĺžka zjazdových tratí je rozmanitá a predstavuje širokú škálu od tých jednoduchých 130 metrových a 300 m, cez 1 000  1 200 m na Malinôm Brde až po 3 900 m dlhú zjazdovku z Malina Brda do Hrabova k údolnej stanici lanovky. Pri peknom počasí je z vrchu Malinô Brdo nádherný výhľad na všetky významné horstvá Slovenska.
www.skipark.sk

Lyžiarske stredisko Vysoké Tatry – Tatranská Lomnica

tatranska lomnicaTatranská Lomnica je jedna z najväčších a najkrajších osád na území Vysokých Tatier. Nachádza sa 6 km východne od Smokovca, na úpätí Lomnického štítu. Skvelé lyžovanie v Lomnickom sedle a nové široké zjazdovky zo Skalnatého plesa do Tatranskej Lomnice sú vďaka novému zasnežovaciemu systému a novej štvorsedačkovej lanovke Štart  Čučoriedky garanciou najlepšej lyžovačky na slnečnej strane Vysokých Tatier.
www.vt.sk

Lyžiarske stredisko Opalisko – Závažná Poruba

opaliskoLyžiarske stredisko Opalisko 1 210 m n. m. leží v bočnom hrebeni Nízkych Tatier, pod vrchom Poludnica. Nachádza sa 5 km od Liptovského Mikuláša. Bolo kandidátom na XX. Zimné olympijské hry 2006 v akrobatickom lyžovaní, sánkovaní a boboch.

Lyžiarske stredisko Zapač – Liptovská Porúbka

zapacLyžiarske stredisko leží na severnej strane vrchu Zapač v bezprostrednej blízkosti mesta Liptovský Hrádok, v obci Liptovská Porúbka.
www.ski-zapac.sk

Giant Bike Park Jasná

bike parkŤAŽKÁ (STREDNE ŤAŽKÁ) TRAŤ  downhill
Zjazdová trať vedená popod 6-sedačkovú lanovku. Trať má vysoký stupeň obťažnosti. Je určená pre skúsených jazdcov s vyššou úrovňou zručnosti.

STREDNE ŤAŽKÁ TRAŤ  turistická
Vedie po zjazdovke č. 5 Turistická. Zvládne ju aj menej zdatný cyklista.

Cyklotrasy v oblasti Žiar – Západné Tatry

cyklotrasyTrasa 1
Nenáročná trasa s krásnymi výhľadmi na Kriváň a celý Liptov, v úvode s jedným stúpaním. Dĺžka trvania cca 2,5 hod. V opačnom smere športovo ťažšia s ťažkým stúpaním do Veternej Poruby.

Trasa 1a
Zo začiatku ako 1, potom pohodlne až k napojeniu na trasu 3. Možnosť občerstvenia na salaši v Žiarskej doline. Dĺžka trvania cca 2 hod.

Trasa 2
Stredne náročná trasa s úvodným stúpaním do Veternej Poruby, odtiaľ cez lúky a salaš do Liptovského Ondreja a potom po ceste do Liptovského Mikuláša a cez sídlisko Podbreziny domov cca 30 km.

RR-Centrum, L. Mikuláš

Poskytovateľ zdravotnej starostlivosti v odbore FBLR /fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia/ ako prvé súkromné rehabilitačné pracovisko v Liptovskom Mikuláši.
www.rr-centrum.sk

Lezecké steny Machnatô, Demänovská dolina

lezecke stenyHorolezectvo a skalné lezenie na vápencových stenách vrchu Machnatô v Demänovskej doline. Môžete absolvovať základný kurz, kde sa pod dozorom skúsených horských vodcov naučíte centimeter po centimetri zdolávať krásnu kamennú stenu. Naučia a ukážu vám všetky triky, ktoré uľahčujú lezenie a zlaňovanie. So základmi pohybu výstupu a zostupu sa zoznámite na vápencových stenách výšky 20  40 m.

Lezecké steny Biela dolinka, L. Ján

Do Bielej dolinky je najjednoduchší prístup z diaľnice D1 smerom zo Žiliny na Poprad, kde sa po piatich kilometroch za Liptovským Mikulášom nachádza odbočka na Liptovský Ján. 150 metrov za zotavovňou Bystrá treba zabočiť doprava na lúčku vedľa vodárničky, až kým sa nezjaví skalný masív nazývaný Kanceľ.
www.bieladolinka.szm.com

Paragliding centrum Chopok

paraglidingTandemový let je jednoduchá, zábavná a najrýchlejšia cesta spoznávania krásy paraglidingu. Z vtáčej perspektívy môžete s inštruktormi z Paragliding centra spoznávať Nízke a Vysoké Tatry, Veľkú Fatru alebo iné terény podľa vašej voľby. Hlavným letovým terénom Paragliding centra je Chopok a jemu priľahlé letové miesta vhodné na výcvik. Podľa poveternostných podmienok sú využívané aj ostatné terény severného Slovenska (Vysoké Tatry, Veľká Fatra...). Na požiadanie klientov sú inštruktori schopní sa presunúť aj do iných oblastí.

Kolobežky Žiarskou dolinou

kolobezkyPolhodina jazdy na kolobežke čaká na návštevníkov Žiarskej doliny. Turisti, ktorí absolvujú viac ako 5-kilometrovú náročnú trasu na Žiarsku chatu, si môžu na dvoch kolesách uľahčiť cestu dole. Žiarska chata leží vo výške 1 325 m n. m. a po náročnom 5-kilometrovom výstupe k nej je príjemné si cestu späť nielen urýchliť, ale aj spríjemniť. Horské kolobežky si môžete zapožičať na Žiarskej chate.
Dĺžka trate: 6 km
Prevýšenie: 404 m
www.kolobezky.eu
)

 

Horská bobová dráha, Žiarce – Pavčina Lehota

bobova drahaŠpičková zahraničná technológia umožňuje skvelý zážitok z jazdy po jednokoľajnicovej aluminiovej dráhe v špeciálne navrhnutých boboch pre jednu alebo dve osoby na dráhe blízko Pavčinej Lehoty  5 km od Liptovského Mikuláša. Jazdu môžu absolvovať osoby staršie ako 6 rokov. Deti do 6 rokov môžu jazdiť výlučne v sprievode osoby staršej ako 18 rokov.
Dĺžka trate: 1 000 m
Prevýšenie: 120 m
Špecifikácia: 16 zákrut, 6 terénnych skokov, 2 rampy, rýchlosť max. 45 km/h.

 

Tarzania Tatralandia, Jasná

tarzaniaTARZANIA v Aquaparku TATRALANDIA sa nachádza približne 3 km od Liptovského Mikuláša. Pozostáva z troch trás, celá je postavená na 10-metrových stĺpoch a pokiaľ sa vám jej staršia sestra v Jasnej zdá nízka, tak tu si prídete na svoje.
TARZANIA JASNÁ sa nachádza v Jasnej pod Chopkom, v blízkosti hotela OSTREDOK a približne 200 m od Hotela GRAND.

PREDBEŽNÁ REZERVÁCIANaši partneri:

Liptov REPRO servis minimapro.sk mutton prenajomkaravanov.sk Restauracie.sk