Kvačianskou a Prosieckou dolinou

kvac a pros dolinouProsiecka a Kvačianska dolina boli v roku 1992 spojené do náučného chodníka. Návštevníci sa môžu vydať na túto približne 6-hodín trvajúcu túru z Kvačian, Prosieka, Hút či Veľkého Borového. Vychádzajúc z Kvačian je potrebné prejsť popod vrch Hrádková po žltej značke do Prosieka.

Levoča

levocaHISTORICKÉ PAMIATKY
V meste je zachované množstvo kultúrno-historických pamiatok: Chrám sv. Jakuba, Radnica, Evanjelický kostol, stredoveký pranier  klietka hanby a viac ako 60 meštianskych domov pochádzajúcich väčšinou zo 14.  15. storočia, tvoriacich Námestie Majstra Pavla.

Spišská Kapitula

kapitulaPôvodne samostatná obec Spišská Kapitula od roku 1948 je mestskou časťou Spišského Podhradia. Je cirkevným mestečkom, ležiacim na kopci. Vyvinula sa v 12. storočí okolo kostola.

Kežmarok

kezmarokKežmarok patrí do okresu, ktorý je mierne teplý, mierne vlhký, zima je studená. Leží v zrážkovom tieni. Podložie tvoria prevažne spraše, štvrtohorné usadeniny nív riek Poprad a Ľubica, pieskovce. Prevažujúce pôdne typy sú stredne ťažké hlinité hnedozeme, nivné pôdy a lužné pôdy. Ťaží sa tu pieskovec pod Jeruzalemským vrchom, tehliarska hlina v oblasti potoka Biela voda.
www.kezmarok.sk

PREDBEŽNÁ REZERVÁCIANaši partneri:

Liptov REPRO servis minimapro.sk mutton prenajomkaravanov.sk Restauracie.sk